Sıkça Sorulanlar

Sıkça Sorulan Sorular

1Cam Balkon Sisteminiz her tür balkona uygulanabilir mi?
Cam Balkon Sistemimiz düz, L, U, Oval yada çok kırıklı her tür balkona sağlıklı bir şekilde uygulanabilir ve uygulama sonrasında sistem rahatlıkla kullanılabilir
2Camların dış tarafını nasıl temizleyeceğim?
Sistemlerimizin kanatları balkonun içerisine doğru tek tek katlanarak açılabilir özellikte olduğundan her kanat tek tek içe doğru katlanarak dış tarafa bakan yüzeyler rahatlıkla temizlenebilir.
3Balkonuma cam balkon yaptırdıktan sonra evin iç duvarını yıkıp balkonla odayı birleştirmek istiyorum? Bu bir sorun oluşturur mu?
Isı camlı MIKNATISLI cam balkon serimizden kullanırsak hiçbir şekilde sıkıntı çıkmayacağına garanti veriyoruz.
4Cam balkon sistemleri imar mevzuatına aykırı mıdır?
Binaların balkonları 2 çeşittir. Teknik olarak çıkma balkon ve gömme balkon olarak tanımlanırlar. Gömme balkonlarda cam balkon sistemleri rahatlıkla uygulanabilir. Bu kanunen serbesttir.
5Temperli Cam Nedir?
Camın ısı ve darbeye dayanıklı hale gelmesi istendiğinde Cam Temperleme denilen bir işlemden geçirilir. Temperleme prosesi cam panoların özel fırınlarda erime noktasına yakın derecelerde ısıtıldıktan sonra hızla soğutulması esasına dayanır. Cam 700°C’ye kadar ısıtılır ve hava üflenerek soğutulur. Sıcaklığın azalması ile yüzey büzüşür ve sertleşir.
6Cam Balkon sistemleri yağmur, su sızdırır mı?
Cam Balkon sistemimizde kullanılan SIZDIRMAZLIK PROFİLİ sayesinde sağlıklı yağmur suyu tahliyesi yapılarak suyun profilden içeri girmesi engellenmektedir.
7Cam Balkon Sisteminde camlar rüzgârda kırılır mı?
Cam Balkon sistemimizde kullanılan tüm camlar 8 mm temperli camdır. 8 mm temperli camlar, yüzeysel darbelere ve rüzgâra karşı dayanıklıdır.
8Balkonumun yüksekliği sistemin güvenliğini etkiler mi?
Normal Şartlarda cam Balkon sistemleri güvenlik unsuru ön planda tutularak üretilmiştir. Sistemlerde 8 mm. temperli cam kullanılmaktadır. Bu camlar 2.30 m yüksekliğe kadar tam verimli şekilde çalışmaktadır. Bundan daha fazla yüksekliklerde camların güvenlik sorunu olmamasına rağmen camlar arasında kayıt olmadığı için şiddetli rüzgârlarda camlar titremekte içeri rüzgâr ve yağmur almakta ve ıslık çalmaktadır. Ama bizim sistemimizde camların arasında alüminyum mıknatıslı fitil olduğundan hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır.
9Cam Balkon evin ısınmasına katkısı olur mu?
Cam Balkon sistemlerinde kullanılan camlar, güneş ışığına karşı mercek görevi görmekte ve almış olduğu ısıyı balkon içersine daha çok arttırarak vermektedir. Örneğin dış ısı 10 derece ise balkon içindeki ısı 15-16 dereceyi bulmaktadır. Ayrıca rüzgarın dış duvarlara gelmesine engel olduğu için evin çok daha çabuk ve kolay ısınmasını sağlamaktadır. Cam Balkon yapılan odalar çok daha sıcak olmakta ve ciddi oranlarda yakıt tasarrufu sağlamaktadır.
Call Now ButtonÜcretsiz Teklif Al